Kim Korkar Hipnozdan?

Editör: Ayşegül Taşkın 2020-09-29 14:28:09

Kim Korkar Hipnozdan?

Hipnoz tedavisi ne yazıkki izlenilen filmlerden yada halk arasında söylenilen yanlış söylemler yüzünden insanların korkarak yaklaştıkları bir tedavi yöntemi. Hipnozda, bilinç tamamen devre dışı kalmaz.Kendinizi kaybedip hatırladığınız yada hatırlamadığınız tüm sırlarınız ortaya dökülmez. Bu terapi yönteminde bilincin birşeylerle oyalanmasi sağlanırken o esnada uygun tekniklerle telkinlerin verilmesi sağlanır.Bilinç oyalanırken kulağıda seanstadır aslında, tıpkı bir güvenlik kamerası gibidir.

Şöyle benzetmek doğru olur galiba,mesela bazen öyle dalarsınızki çocukluğunuzda yaşadığınız bir olay, gittiğiniz güzel bir yer adeta gözünüzde canlanmışken o esnada size seslenen çocuğunuza cevap verebilmeniz gibi.Seansta bilinç devrede olsun isteriz ki size uygun olmayan herhangi bir telkin verilmeye çalışıldığında bunu fark edip müdahale edebilesiniz.

Bu da kontrolün sizin elinizde olduğunu bilmenize ve seansa daha güven içerisinde girmenize yardımcı olur. Seansta kontrol o kadar sizin elimizdedir ki, şimdiye kadar hiç rastlamasamda, dilediğiniz zaman ben hipnozdan çıkmak istiyorum diyebilirsiniz.

Bir diğer korkulan konu ise hipnozda uyuyup bir daha uyanamamak.Hipnoz uyku olmadığı için uyanamamak diye bir durumda söz konusu değildir zaten.Gün boyunca aslında on belki yirmi kez hipnoza girip çıktığımızı bilsek bu endişeden kurtulurduk eminim.Bu hipnoza giriş çıkışlar bazen araba kullanırken yoldaki çizgiler sayesinde bazen de bir reklam tekniğiyle olabilmektedir. Danışanların aklını kurcalayan bu sorular cevaplandıktan,hipnoterapist ile konuştukça oluşan güven bağı kurulduktan sonra kim korkar hipnozdan:)

En Son Gönderiler

Ozon Tedavisi ve COVID 19
Editör: Dr. Mustafa İKİZEK 2022-01-04 15:04:02
Ozon Tedavisi Nedir?
Editör: Ayşegül Taşkın 2020-10-01 08:42:22
Kim Korkar Hipnozdan?
Editör: Ayşegül Taşkın 2020-09-29 14:28:09
HİPNOZ ZAMANI
Editör: Ayşegül Taşkın 2020-10-21 12:22:09
Hızlı Randevu Al

Hızlı Randevu Al

Hızlı randevu rayesinde bilgileriniz bize iletilir iletilmez, anında sizlere geri dönüş yaparız. Lütfen aşağıdaki gerekli alanları doldurun.